Превъзходният Коул Палмър вкара четири, докато Челси удари Евертън за шест
Breaking News | 2024-04-15 | 00:48:36

Коул Палмър стана съвместно водещ голмайстор на Висшата лига този сезон, след като четирите му гола помогнаха на Челси да смаже нещастния Евертън с 6-0 на Стамфорд Бридж.

Бившият играч на Манчестър Сити вече има 20 за кампанията и разби отбора на Шон Дайш почти сам, отбелязвайки хеттрик през първите 29 минути, за да вдъхне истински импулс на опита на своя отбор да се класира за Европа.

Това беше толкова пълно първо полувреме, колкото успяха Челси под ръководството на Маурисио Почетино, показвайки клинично предимство пред вратата, което накара безвкусните атакуващи прояви от по-рано през сезона да се почувстват като далечен спомен.

Нощ за запомняне за Коул Палмър и Челси! ✨#CHEEVEpic.twitter.com/p7zII70k7z

— Висша лига (@premierleague) 15 април 2024 г.

Беше също нощувка за физически лица. Мойзес Кайседо в основата на халфовата линия показа изпълнение, изпълнено с хитрост и зрялост; рядко е изглеждал толкова командващ в цветовете на Челси.

Николас Джаксън, който вкара четвъртия гол, и Михайло Мудрик бяха страхотни, обръщайки още повече мненията в своя полза след бавно начало на кариерите си в синьо .

След това имаше Палмър, талисманът на Челси, който със сигурност сега е претендент да предизвика своя бивш съотборник в Манчестър Сити Ерлинг Хааланд за Златната обувка.

Това не беше перфектното 90 минути и все още има проблеми, които Почетино трябва да реши. Когато неговият отбор получи дузпа при 4-0 през второто полувреме, имаше неприятното зрелище на физическа свада, когато Джаксън и Нони Мадуеке се опитаха да отнемат топката от назначения Палмър. Това посочи провал в дисциплината и лидерството, с който мениджърът със сигурност трябва да се справи.

Но това не можеше да влоши хубавата вечер за домакинските фенове на запад Лондон, завърши подобаващо, когато възпитаникът на академията Алфи Гилкрист стреля в първия си гол за клуба в добавеното време.

Челси започна мача вяло, едва избягвайки изоставане след девет минути, когато Бето пропусна целта от четири ярда.

Както често през този сезон, се наложи намесата на Палмър, за да ги разтърси. Получавайки топката дълбоко от Мало Густо, той нахално удари Джарад Брантуейт, изигра едно-две с Джаксън, след което завъртя край на плонжа на Джордан Пикфорд за първия си гол от едно забележително първо полувреме.

Скоро шлюзовете бяха отворени. След 17 минути Мудрик бе пуснат отляво от Джаксън, който, след като го получи обратно от украинеца, стреля първи. Пикфорд изби топката, но само в краката на пристигналия Палмър, който грабна своята секунда.

Завършването му за 3-0 беше изящно, но възможността дойде като подарък от Пикфорд. Вратарят на Англия се опита да извади Амаду Онана, но не успя с подаването си. Натисна Палмър и, без да се страхува от разстоянието от 45 ярда до гола, го заби в мрежата за своя хеттрик.